2024 рік – 8 Липня

Ефективне впровадження SAF-T UA у SAP з ТОВ “ЮНОВА КОНСАЛТІНГ”

З 27 серпня 2021 року великі платники податків в Україні повинні подавати стандартний аудиторський файл (SAF-T UA) на запит податкових органів. Це нововведення вимагає від підприємств швидкої (не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту) та точної підготовки до електронного аудиту (е-аудиту), щоб уникнути штрафів і забезпечити відповідність законодавству.

Керівництво щодо стандартного податкового аудиторського файлу (Guidance for the Standard Audit File – Tax) було вперше затверджене Комітетом з фіскальних питань ОЕСР в травні 2005 року.

В різні роки, на рівні національного законодавства SAF-T (з деякими модифікаціями) був затверджений Австрією, Норвегією, Францією, Португалією, Польщею та іншими країнами.

В Україні Концепцію впровадження електронного аудиту (е-аудиту) для платників податків було оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України 30 листопада 2020 року.

Впровадження SAF-T UA в Україні регулюється такими законодавчими актами:

 • Податковий кодекс України (ПКУ)
  • Пункт 85.2 статті 85 ПКУ вимагає від великих платників податків надання електронних документів на запит податкових органів.
 • Наказ Міністерства фінансів України №561
  • Встановлює порядок подання документів в електронній формі, включаючи структуру SAF-T UA.
 • Індивідуальна податкова консультація від 21.07.2021 № 2855/ІПК/99-00-07-08-01-06
  • Роз’яснює деталі впровадження та вимоги до SAF-T UA.
 • Проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)”
  • Доповнює ПКУ пунктом 14.1.229 та врегульовує штрафні санкції за неподання SAF-T.

Ці законодавчі акти забезпечують правову основу для впровадження та використання SAF-T UA в Україні.

В чому особливість SAF-T UA в Україні ?

SAF-T UA в Україні є самим  складним в реалізації із існуючих в світі.

Як саме впровадити SAF-T UA в SAP ?

Існують різни варіанти автоматизації SAF-T UA в SAP. Хочете отримати консультації стосовно кожного,звертайтесь.

Міфи стосовно впровадження SAP SAF-T UA

ТОВ “ЮНОВА КОНСАЛТІНГ” пропонує комплексні послуги з впровадження та налаштування SAF-T UA у вашій системі SAP. Ми забезпечимо безперебійну підготовку до е-аудиту, включаючи:

 • Консультації та аналіз: Наша команда фахівців проаналізує вимоги вашого підприємства та допоможе підготуватися до подання SAP  SAF-T UA.
 • Налаштування SAP: Ми налаштуємо вашу систему SAP для автоматичного формування стандартного аудиторського файлу SAF-T UA, що відповідатиме всім вимогам податкових органів.
 • Технічна підтримка: Під час усього процесу наші експерти надаватимуть технічну підтримку, вирішуватимуть будь-які проблеми та надаватимуть консультації стосовно SAP SAF-T UA.
 • Навчання персоналу: Ми проведемо навчання для ваших працівників, щоб вони могли ефективно використовувати нові функції системи SAP SAF-T UA та підготувати всі необхідні дані вчасно.
 • Постійний супровід: Ми залишаємося з вами на кожному етапі, забезпечуючи постійну підтримку та моніторинг процесу SAP SAF-T UA.

Завдяки нашому досвіду у впровадженні SAP SAF-T UA та глибоким знанням вимог SAF-T UA, ваш бізнес зможе безпечно та ефективно впоратися з новими податковими зобов’язаннями.

Зв’яжіться з нами вже сьогодні, щоб дізнатися більше про наші послуги та розпочати підготовку до е-аудиту. ТОВ “ЮНОВА КОНСАЛТІНГ” – ваш надійний партнер у світі електронного аудиту!

Контакти